УЗД при вагітності

Сьогодні фотоальбоми багатьох дітей починаються не з зображень їхніх перших хвилин життя, а зі знімків УЗД, які роблять ще задовго до народження малюка. Звичайно, такі роздруківки не дозволяють розглянути риси обличчя маленького чоловічка, проте по них можна оцінити рівень його фізичного розвитку на певному терміні.

УЗД при вагітності - незамінний метод дослідження, що дозволяє безпечно спостерігати за станом малюка і його мами. Дія даної методики засновано на здатності різних тканин в різній мірі відображати або поглинати ультразвукові хвилі. Вловлюючи, УЗД-апарат перетворює їх у зображення, яке і з'являється на моніторі.
Що дозволяє оцінити УЗД при вагітності, і як виконується це дослідження?

Насамперед, УЗ-дослідження дозволяє встановити факт приходу вагітності і визначити локалізацію прикріплення плодового яйця. У ході обстеження оцінюється стан плода, його фізичний розвиток рухова активність на різних термінах гестації. Лікар перевіряє стан і розташування плаценти, оцінює кількість навколоплідних вод, положення пуповини, стан придатків матки, а також кровотік у великих судинах.

Виконуватися УЗД при вагітності може за допомогою вагінального або трансабдоминального датчика. Перший спосіб використовується на ранніх термінах вагітності. Датчик змащується спеціальним гелем і вводиться в піхву жінки. Починаючи з другого триместру, УЗ-дослідження проводиться трансабдоминально, при цьому використовується зовнішній датчик.

Протягом всієї вагітності жінка повинна пройти 3 скринінгові ультразвукові дослідження:

  • - В період з 10 по 14 тиждень;
  • - З 20 по 24 тиждень;
  • - На 32 - 34 тижні.


За свідченнями спостерігає лікар-гінеколог може призначити додаткові УЗД.

Як слід підготуватися до УЗД?
Дане дослідження не вимагає спеціальної підготовки. Якщо ви запланували його в державній клініці, вам варто взяти з собою пелюшку і одноразові серветки, щоб прибрати залишки гелю. У приватній клініці все необхідне буде запропоновано вам безпосередньо в кабінеті. Якщо УЗД проводиться на малих термінах, для його виконання потрібно презерватив, який бажано придбати завчасно, якщо ви йдете в державну клініку.

В ході проведення дослідження у лікаря часто є можливість роздрукувати вдалі знімки (якщо позиція дитини в матці дозволяє це зробити). Тому попросіть доктора не пропустити цікаві кадри - згодом вони можуть зайняти гідне місце в фотоальбомі.
У чому особливості 3Д та 4Д-УЗД при вагітності?

Тривимірне дослідження дозволяє побачити об'ємне зображення малюка, а чотиривимірний - ще й спостерігати за його рухами. Вважається, що 3Д та 4Д-УЗД використовують для естетичної насолоди батьків, так як двомірні зображення повністю відповідають усім вимогам діагностики.


Наскільки безпечно УЗД під час вагітності?
Безпека методу підтверджена багатьма клінічними випробуваннями, однак деякі лікарі висловлюють стурбованість занадто високою частотою проведення даного дослідження без медичних показань. Саме тому фахівці рекомендують проходити УЗД тільки у встановлені терміни або за призначенням спостерігає лікаря.