Дистанційні методи спостереження в роботі з пацієнтами

Старіння населення, а також тенденція щодо збільшення кількості хворих, що страждають такими жахливими захворюваннями, як хвороби Альцгеймера і Паркінсона, вказують на необхідність у розробці технології, яка могла б надавати допомогу охороні здоров'я у спостереженні за хворими та проводити базову терапію. По даній темі було проведено дослідження, яке потім опублікували в International Journal of Ad Hoc and Ubiquitous Computing. У дослідженні пропонувалося використовувати дистанційне спостереження для поліпшення обслуговування пацієнтів і навіть як методу щодо прискорення медичних досліджень.

Ендрю Томас, який навчався тоді в Бірмінгемському університеті (Великобританія), з колегами з університету Вулверхемптон (Великобританія), технічного університету Каталонії (Іспанія), університету Ріцумейкан (Японія) і технологічного інституту Фукуока (Японія), вирішили, що потрібно розробити технології, які б здійснювали контроль пацієнтів на дому. Це могло б посприяти зниженню навантаження на терапевтів і решті медичний персонал, тому як його кількість обмежена. «Ці прогалини в системах« розумного догляду »за хворими могли б заповнити датчики та інтелектуальні комп'ютерні системи, що дозволили б забезпечити потреби хворих, що потребують догляду, доглядальниць та медичного персоналу», повідомляють автори.

Правильне використання даних технологій і розвиток систем «розумного догляду» за хворими може привести до значного поліпшення якості життя населення завдяки комфорту і адекватному медичному контролю пацієнтів з низкою серйозних, хронічних і дегенеративних захворювань, де сучасна медицина не дуже-то добре справляються. Також це могло б знизити навантаження на доглядальниць. Нові технології можуть підштовхнути до знаходження інших підходів до лікування будь-якої кількості захворювань, завдяки кореляційним аналізами, що інформує пацієнта про те, що пора приймати медичні препарати або виконувати фізичні вправи. Це б значно полегшило життя пацієнтів.

Команда вивчила системи, що використовують датчики та контролюючі прилади, і зробила висновок, що навіть прості датчики, такі як радіо-датчики, «приховані» камери і монітори можуть бути дуже корисними. Вночі вони ведуть контроль активності пацієнта і, якщо раптом пацієнт впав, то своєчасне виявлення цього може дуже сильно допомогти. Будь-яке падіння може призвести до травми, яка буде вимагати госпіталізації, а в свою чергу виявлення наявності безсоння може вказати на симптоми нікого захворювання, що вимагає медичного втручання. Є безліч технологій, у тому числі імпульсних моніторів і серцевих моніторів, гіроскопів для виявлення падіння, які можна підключити до смартфону, який міг би відправляти повідомлення доглядальницям про те, що трапилося.

Цілісний підхід до проектування простору для системи «розумного догляду», об'єднаної з уже наявними технологіями, може забезпечити максимальну ефективність, а використання простих моніторів та інших пристроїв окремо не приведе до належного результату, вважають дослідники. «Очевидно, що велика частина технологій, необхідних для створення систем« розумного догляду »вже існує, але потрібні подальші дослідження, щоб зібрати їх в єдине ціле», заявляє команда.