Що потрібно знати про узі

Кожна майбутня мама знає про те, що таке узи, точніше їй здається, що вона знає. Це цілком звична процедура, в якій немає нічого страшного і хворобливого. Однак навколо даної медичної операції існує безліч чуток і міфів, в які, на жаль, багато хто вірить.

Величезна кількість досліджень протипоказані для майбутніх мам, тому саме ультразвукове дослідження дозволяє лікарям стежити за станом майбутнього малюка. За допомогою нього можна дізнатися приблизні розміри малюка, термін вагітності, кількість вод, наявність патологій і т.п. Сучасне обладнання робить результати цих досліджень ще більш точними, а кваліфіковані лікарі навчилися без праці все розшифровувати.

Останнім часом популярністю користується тривимірне узі, чому ж воно необхідне і є більш затребуваним, ніж звичайне?

Справа в тому, що це дослідження дозволяє не просто побачити зображення, воно додає до нього ще один важливий параметр - обсяг, завдяки чому результати досліджень стають точнішими, можна побачити набагато більше. Особливо пріоритетно тривимірне узі для майбутніх мам, тому що з його допомогою вони можуть краще розглянути свого малюка, зображення виходить більш реальним.

З'явилося також і чотиривимірний узі, тут додається ще один важливий параметр - час. Тобто в результаті можна отримати непросто фотографію, а буквально фільм.

Однак для лікарів і звичайний варіант узі є зручним, тому що все найважливіше і основне вони можуть побачити і за допомогою нього.

Існують чутки про те, що узі становить небезпеку для майбутньої дитини, тому не рекомендується робити його занадто часто, та й взагалі подібних досліджень бажано уникати, але це всього лише чутки, тому що ніякої достовірної інформації про те, що узі може негативно відбитися на майбутньому малюка, немає. Причому такої інформації не було виявлено навіть при роботі з вужа застарілими радянськими апаратами, що вже говорити про сучасне обладнання.

У будь-якому випадку, узі - це не розвага, а серйозне дослідження, тому робити його просто так без призначення лікаря не можна.

Багатьох мам цікавить, що відчуває їхній малюк під час дослідження. Часто жінки замучать, що малюк починає закриватися ручками або вести себе активно в утробі, коли проходить дослідження, тому створюється відчуття того, що йому дана процедура вкрай неприємна, але насправді це не так, це просто спонтанне скорочення м'язів, просто тільки на узі майбутня мама може це помітити, а в звичайному житті відчуттях усередині живота вона не надає такого значення. Крім того, більшість вагітних самі дуже нервують перед узі, а це занепокоєння, як відомо, може передаватися і дитині.

До узі можна ставитися по-різному, це право кожної мами, але безсумнівно, це дослідження дуже корисно з медичної точки зору, саме воно дозволяє тримати вагітність під контролем і на ранній стадії виявляти різні патологічні зміни, що відбуваються у малюка.