Аргументи за і проти УЗД
В наш час, стало модною тенденцією викладати в усіх соціальних мережах фотографії першого УЗД своїх дітей через рік після пологів або відразу. Але в коментарях під фотографією завжди знайдеться людина, яка буде засуджувати подібні дії, мотивуючи шкідливістю УЗД для дитини. Наші бабусі є лютими супротивниками подібних процедур, приводячи аналогічні аргументи. Чи справді ці твердження є правдою, розглянемо в цій статті.
УЗД - один із сучасних методів медицини, пов'язаний з вивченням стану органів за допомогою ультразвукових хвиль. Ця процедура абсолютно безболісна і не вимагає спеціальної підготовки. Необхідно з собою захопити пелюшку і вологі серветки, хоча в деяких пологових будинках все необхідне є в наявність. Процедура УЗД проходить таким чином: на живіт намазують спеціальний гель, потім датчиком водять біля області живота, на екрані з'являється зображення майбутнього малюка. Такий спосіб дослідження дозволяє виявити наявність позаматкової вагітності і патологій протікання, термін вагітності, стать майбутньої дитини, передлежання плода, кількість навколоплідних вод. Важливу роль також відіграє і професіоналізм лікаря, який проводить процедуру. Неправильна інтерпретація результату може багато нервів зіпсувати майбутнім матусям.
Зазвичай, за всю історію вагітності майбутнім мамам процедуру УЗД роблять все тричі: по одному разу в кожному триместрі. Знайомство з першим УЗД відбувається при постановці на облік в жіночій консультації, з метою виключення позаматкової вагітності, виявлення у плода синдрому Дауна і патологій, визначення терміну вагітності. У другому триместрі на УЗД направляють з метою визначення статі дитини, стану плаценти, загального розвитку і передлежання плоду. У третьому триместрі УЗД призначають для перевірки предлежания плода і стану розвитку майбутнього малюка. Іноді за рекомендацією лікаря УЗД проводять більше, ніж три рази. Необхідність викликана спростуванням діагнозу синдрому затримки розвитку плода, в разі кровотечі або іншої травми.
Аргументи «проти» УЗД.
У кожного методу є свої прихильники і противники. Противники УЗД обґрунтовують свою думку виходячи з таких причин:
1. Комерційні цілі лікарів. Ні для кого не є секретом те, що процедура УЗД навіть в консультаціях при пологових будинках платна. Тому іноді недобросовісні лікарі лякають майбутніх матусь і направляють на процедуру, імітуючи занепокоєння. Тут допоможе здоровий глузд вагітної або її родичів.
2. Етичні. Релігійні фанатики або віруючі вважають, що УЗД вторгається в особистий простір дитини і це заважає його зв'язку з матір'ю. Іноді лікарі можуть поставити діагноз, який буде складною дилемою для батьків. Так би не знали, і могло обійтися, а так прийняли рішення, про яке могли пошкодувати.
3. Імовірність помилки. Іноді батькам говорять, що у дитини патологія, а дитина народжується здоровою або навпаки. Але від помилок ніхто не застрахований.
4. Дитина не любить УЗД. Багато мам розповідали, що діти не давали визначити стать і відверталися.
5. Шкідливий вплив хвиль на розвиток ембріона. Вважається, що ультразвукова хвиля здатна впливати на ембріон. Підтвердження або спростування цього факту не виявлено. Але на такій же підставі можна стверджувати, що вагітним шкідливо працювати за комп'ютером.
Аргументи «за» УЗД.
Прихильники як контраргументів виділяють такі причини необхідності проведення цього дослідження:
1. Психологічні. Більшість мам хочуть дівчаток, а тата - синів. Коли народжується дитина не того статі, у багатьох батьків виникає стрес.
Приклад. Андрій мріяв про сина і навіть ім'я йому придумали - Женя. Але народилася дочка. Назвали Євгенією. Але тато купив вже хлоп'ячі іграшки і виховував дочку як хлопчика. Євгенії було важко знайти спільну мову з дівчатками і побудувати свою сім'ю.
Якби на УЗД сказали стать дитини, то морально татові було легше підготуватися.
УЗД може помилятися, тому майбутнім батькам рада купувати речі нейтрального кольору.
2. Результат УЗД визначає вид пологів. Всі знають, що пологи - важливий етап подальшого розвитку дитини. Родові травми сприяють затримки розвитку малюка. Неправильне передлежання плода - пряме свідчення на кесарів розтин. Якщо майбутня мама хоче народити природним способом, їй потрібно буде всю вагітність носити спеціальний бандаж.
3. Медичні. Тільки УЗД може визначити загрозу викидня, а іноді і вчасно врятувати протікання вагітності.
4. Фотографія малюка в животику. Практично у кожної мами є фото дитини з УЗД. Бабусі, прабабусі, будуть щасливі. Але зловживати частими УЗД не варто.
Таким чином, ультразвукове дослідження має свої переваги і недоліки. Але вибір завжди залишається за батьками.